Model: 03600
Kod producenta: 5026555265034
Gwarancja: 24 miesiące
Realizacja zamówienia: 24 godziny
Wysyłka od: 15.00 PLN
Producent: Rockstar

Okładka gry: EN

Zremasterowana edycja kultowego GTA: San Andreas z 2004 roku, przygotowana pod okiem Rockstar Games z okazji dziesiątej rocznicy premiery konsolowego oryginału.

Gra bazuje na wersji mobilnej z 2013 roku i oferuje podrasowaną grafikę w rozdzielczości 720p, zwiększony obszar rysowania obiektów oraz pokaźny zestaw osiągnięć do odblokowania.

Akcja GTA: San Andreas rozgrywa się na terenie trzech miast: Los Santos, San Fierro i Las Venturas, które przygotowano na wzór Kalifornii lat 90-tych.

Gracz wciela się w postać drobnego rzezimieszka Carla Johnsona, który przed laty uciekł z rodzinnego miasta w poszukiwaniu lepszej przyszłości.

Po powrocie nasz protagonista próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości – kreowanej przez gangsterski świat, pełen morderstw, narkotyków i korupcji.

Pragnąc zemścić się za śmierć swojej matki zostaje przez skorumpowanych gliniarzy wrobiony w morderstwo. Chcąc nie chcąc rozpoczyna własną przestępczą działalność i rywalizując z konkurencyjnymi gangami z wolna buduje swoją złą reputację.

Rozgrywka toczy się na otwartym terenie o wielkości niemal trzykrotnie większej, niż miało to miejsce w poprzedniej części cyklu.

Na terenie San Andreas znajdziemy zarówno biedne dzielnice i brudne slumsy, ale także bogate rejony, zamieszkiwane przez polityków, gwiazdy filmowe i milionerów.

Carl Johnson ma więc kogo okradać, a pomagają mu w tym sukcesywnie rekrutowani członkowie gangu.

Podczas rozgrywki możemy poruszać się pieszo, bądź skorzystać z dowolnego napotkanego środka lokomocji – od zwykłych samochodów i rowerów, na pociągach, motorówkach, śmigłowcach i samolotach skończywszy.

W porównaniu z poprzednimi odsłonami serii twórcy wprowadzili wiele nowych rozwiązań, takich jak np. możliwość zmiany ubioru, trenowania w siłowni czy zaspokajania głodu (co odbija się także na wyglądzie zewnętrznym naszej postaci).

Zastosowano również znacznie większą interakcję ze znajdującymi się w miastach budynkami, co pozwala nie tylko na ich zakup, ale także przeprowadzanie szczegółowo zaplanowanych włamań do biur, fabryk czy mieszkań prywatnych.

Warto odnotować także wyraźnie poprawioną inteligencję mieszkańców, którzy potrafią żywo reagować na wszelkie nasze poczynania, a nawet wyzywać nas od grubasów – jeśli przypadkiem przedobrzymy z odżywianiem.

Odświeżona edycja GTA: San Andreas na konsolę Xbox 360, została przygotowana na bazie mobilnej wersji gry i niesie ze sobą przede wszystkim podrasowaną grafikę w rozdzielczości 720p z żywszą i bardziej wyrazistą gamą kolorów,

znacznie zwiększony obszar rysowania obiektów oraz kilka drobnych zmian w wyglądzie mapy i poszczególnych menusów. Zaimplementowano także nieobecny w pierwowzorze system checkpointów oraz pokaźną listę osiągnięć do odblokowania.

Zapisy stanu gry nie są niestety kompatybilne z zapisami, wykonanymi w oryginalnym San Andreas, które w trybie emulacji można było uruchomić także na Xboksie 360.

Polecamy