W magazynie

GRA THE LAST GUARDIAN (PS4)

Cena promocyjna 79,00 zł Normalna cena 88,00 zł
SKU / EAN
711719839156

WERSJA JĘZYKOWA PL NAPISY - BOX - FOLIAOKŁADKA: CZ/SK/HU/TR

97% POZYTYWÓW

GWARANCJA 12-24M

14 DNI NA ZWROT


Zamów do godziny 13:00 - a paczkę wyślemy jeszcze dziś.

The Last Guardian PS4

The Last Guardian to gra action-adventure wyprodukowana wspólnie przez studio genDESIGN należące do Fumito Uedy, twórcy Ico oraz Shadow of the Colossus, i japoński oddział Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 4, choć pierwotnie zapowiedziany był na PlayStation 3.

Fabuła

The Last Guardian przedstawia nam losy dwójki nietypowych towarzyszów. Pierwszym z nich jest mały chłopiec. Drugim natomiast dziwne stworzenie, hybryda przypominająca gryfa. Losy dwójki protagonistów splatają się kiedy oboje są ranni. Postanawiają wydostać się z uwięzi, a droga do wolności prowadzi ich przez wiele niebezpiecznych miejsc, starożytnych ruin oraz zapomnianych miast. Początkowo bohaterowie współpracują ze sobą z konieczności. W miarę upływu czasu zaczynają się jednak zaprzyjaźniać, ratując się regularnie z opresji. Z czasem chłopiec jest w stanie wydawać też polecenia swojemu kompanowi, zwanemu Trico, prosząc go np. o to, aby stanął na tylnych nogach, unosząc w górę łeb i ułatwiając przemieszczanie się w górę. Losy dwójki bohaterów szybko zacieśniają więź między nimi, a Trico i chłopiec stają się nierozłączni...to jednak dopiero początek ich przygody.

Mechanika

The Last Guardian rozgrywką przypomina poprzednie produkcje Team Ico, a więc stanowi mieszankę gry przygodowej oraz platformowej. Kierując chłopcem, możemy biegać, skakać, wspinać się na obiekty, przenosić przedmioty i operować prostymi mechanizmami. W odróżnieniu od wielu podobnych tytułów, tutaj kluczowe znaczenie ma komunikacja i budowanie relacji z Trico. Autorzy poświęcili sporo czasu i pracy na to, by zbudować wrażenie obcowania z prawdziwym zwierzęciem, które nie zawsze chce słuchać naszych poleceń. By udobruchać Trico, możemy karmić go przysmakami, a także głaskać. Trico z kolei pomaga głównemu bohaterowi na przykład w docieraniu na wyższe półki, w otwieraniu pozornie niedostępnych przejść (różnorakie zagadki środowiskowe), czy w pozbywaniu się przeciwników. W sytuacjach krytycznych musimy dbać o zdrowie naszego stworzenia, np. poprzez wyciąganie włóczni z jego ciała, gdy zostanie ranny, czy pomagając mu w odpędzaniu większych potworów. W miarę upływu gry Trico poznaje nowe sztuczki, dzięki którym może precyzyjniej wykonywać polecenia chłopca. W grze dostępne jest także tajemnicze lustro. Po oświetleniu z jego pomocą przeszkody czy przeciwnika, możemy sprawić, że z ogona Trico wystrzelone zostaną błyskawice, które trafią w cel.

Specyfikacja

Platforma PlayStation 4
Gatunek Przygodowa
Wersja językowa gry Polska
Okładka gry CZ/SK/HU/TR
Liczba graczy 1 (w sieci:brak)
Klasyfikacja PEGI 12
Wymagana przestrzeń na dysku minimum 14 GB
Napisz swoją własną opinie
GRA THE LAST GUARDIAN (PS4)
Twoja ocena
To Top